ZAKA Recherches & Secours

ZAKA Recherches & Secours

הרב הראשי הגר”ד לאו ביקר בכפר עזה וחיזק את מתנדבי ארגון זק”א

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א הגיע אמש לסיור בכפר עזה שבדרום שם הוא שמע סקירה מקיפה ממתנדבי ארגון זק"א שעבדים בשטח ללא הפסקה וחיזק את ידיהם במלאכתם הקשה והמורכבת.

עם הגעתו של הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו לכפר עזה הרב התלוות למתנדבי זק”א אשר עובדים בשטח ללא הפסקה מיום שמחת תורה בכדי לפנות את מאות הנרצחים ולהביא לקבורה את שאר הממצאים שנשארו בזירות הטבח השונות בעוטף עזה.

מפקדי זק”א בשטח המלחמה בדרום חיים אוטמזגין, יוסי לנדאו ושמחה גריינמן סקרו בפני הרב הראשי את פעילות ארגון זק”א מאז הטבח הנורא. “מתחילת המלחמה הגיעו לכאן מתנדבים ולא עזבנו עד אשר הבאנו את טיפת הדם האחרונה של הנרצחים לקבורה”.

יוסי לנדאו תיאר בפני הרב הראשי את הזוועות שהם חוו במהלך מלאכת הקודש ואמר כי, “גם אנו המתנדבים שחשבנו שראינו את הזירות הכי קשות ומורכבות, לא חשבנו שאי פעם ניחשף לדברים שכאלה. אני מודה לרב על התמיכה והחיזוק שהוא מעניק למאות המתנדבים אשר עזבו את עיסוקם ומשפחתם והגיעו לעסוק במלאכת הקודש תחת אש תופת ותוך חירוף נפש של ממש”.

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי דוד לאו נשא במקום דברי חיזוק קצרים והודה נרגשות למתנדבי זק”א על מלאכת הקודש הקשה. “עשיתם מלאכה קשה ומורכבת שלא ניתן להעלותה על הדעת. אני מחזק אתכם ומבקש לברך אתכם שתזכו מהיום ואילך לדעת רק בשורות טובות ומשמחות”

 

Latest News

A private car driver was killed in a fatal accident on Route 90.

ZAKA volunteers rescued a lifeless baby from a building that caught fire in the Negev

Dr. Aliza Bloch presented certificates of appreciation and recognition to the ZAKA volunteers

הרב הראשי הגר”ד לאו ביקר בכפר עזה וחיזק את מתנדבי ארגון זק”א

ראשי ארגון זק”א השתתפו בטקס הדלקת נר שמיני של חנוכה שערך יו”ר הכנסת אמיר אוחנה במשכן הכנסת